e-TR Ödülleri: Projemiz Finalist

Bu yıl 7.'si düzenlenen e-Türkiye (e-TR) ödülleri ve kongresine Kamu’dan İşdünyasına eHizmetler Kategorisi'de katılan Akdeniz Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü firmamızla ortak yürütülen Kamu Mal/Hizmet Alımlarında Veri Tabanı ve İnternet Uygulaması ile Oluşan Saydamlık projesi ile finalist oldu.

Finalistler arasından ödül kazananlar, 13 Ocak 2010 tarihinde, T.C. Cumhurbaşkanlığı makamının himayelerinde Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilecek tören sırasında, jürinin elektronik oylaması ile belirlenecek, kazanan projelere 7. eTR Ödülü, Sn. Cumhurbaşkanımız tarafından takdim edilecektir.

 

Proje Kısa Tanımı: Kamu Mal/Hizmet Alımlarında Veri Tabanı ve İnternet Uygulaması İle Oluşan Saydamlık.

Ülkemizde, kamu kurumlarındaki mal/hizmet alımlarının, gelişen bilgisayar teknolojisini de kullanarak daha şaibesiz yapılmasını sağlamak ve ülke kaynaklarında israfı önlemek için saydamlık-şeffaflık adına yapılabilecekler üzerine, aynı zamanda modern devlet anlayışını gösterir örnek bir çalışmadır.
Bu çalışma içeriği, ihale yapan/yapacak bir kurumun ihale aşamalarını gösterir bilgisayar ortamında var olan sayısal bilgilerini, kontrollü bir şekilde, istekli firmalara internet ortamında, kurumla başkaca herhangi bir iletişime geçilmeden güncel olarak aktararak, alımlarda olabildiğince Kamu İhale Kanunu gereği saydamlık yaratmak ve modern devlet anlayışı gereği olabildiğince ihalelerde şeffaflık oluşturmaktır.

Proje web sitesinden detaylı bilgi almak için tıklayın.

İstanbul Ofis : Küçük Çamlıca Mh. Üçpınarlar Cd. Filiz Sk. No: 1 Kat: 3 Üsküdar / İSTANBUL Tel : 0216 326 2489 Fax : 0216 545 5803
Konya Ofis : Innopark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi A Blok - 205 Büyükkayacık Mh. 101. Cd. No: 2 42250 Selçuklu Konya Tel : 0332 241 3500 Fax : 0332 241 5522
www.cabitas.com | www.minenedir.com | cabitas@cabitas.com